Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради

комунальний заклад "Харківський ліцей № 134 Харківської міської ради"

Адреса: 61033, м. Харків, вул. Шевченка, 220.

тел. 725-13-83,   725-13-84,   725-13-82

Шановні відвідувачі!

На час дії воєнного стану адміністрація закладу освіти знаходиться за адресою:
63001, м. Харків, вул. Алчевських, 55.

Контактний телефон: 050-401-33-55

Директор: Мальцева Тетяна Володимирівна

Заступники директора з навчально-виховної роботи:           Айвазян Маріам Робертівна,

Ткаченко Вікторія Миколаївна,

Двернюк Лілія Сергіївна,

Калініна Ольга Борисівна

Педагоги-організатори:                                                              Максименко Аліна Дмитрівна

Авдашкова Альона Ігорівна

Спеціалізація: поглиблене вивчення німецької мови

Школу засновано в 1936 році, з 1961 року має статус спеціалізованої з поглибленим вивченням німецької мови.

Основна методична проблема: "Підвищення рівня управлінської діяльності вчителя в умовах запровадження соціально-орієнтованої освіти".

Основні завдання ліцею:

- забезпечити вищий рівень підготовки учнів;

- виховувати національну самосвідомість, повагу до своєї країни, її мови та культури;

- формувати культуру сприйняття глобалізованої, багатомовної спільності;

- забезпечити високий рівень громадської освіти й виховання, мовного й культурного розвитку особистості;

- застосовувати нові освітні технології у освітньому процесі.

Ліцей співпрацює з:

- кафедрою іноземної філології ХНУ ім. В.Н.Каразіна;

- КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»;

- ХНПУ ім. Г.С.Сковороди;

- НТУ "ХПІ";

- Центральним управлінням у справах освіти за кордоном м. Кельн;

- Гете-інститутом;

- Будинком Нюрнберга (м. Харків);

- бібліотекою ім. В.Н.Короленка.

Заклад освіти є базовим для факультету іноземних мов ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Учителі та учні школи регулярно відвідують лекції та семінари, на які запрошуються викладачі з Німеччини.

Особливістю  закладу є робота з підготовки та проведення екзамену на німецький мовний диплом (Sprachdiplom). Це складна і довготривала робота. З дітьми, крім наших педагогів, працює викладачка з Німеччини Анна Грот, яка забезпечує необхідне мовленнєве середовище і використовує в роботі з учнями новітні європейські методики. Sprachdiplom дає можливість учням не лише глибоко вивчати мову в усіх її аспектах, а й надає їм можливість продовжити навчання в вузах Німеччини без подальшої мовної підготовки. Стажування дітей за кордоном, їх короткочасне (до 6 тижнів) навчання в гімназіях Мюнхена, Гамбурга, Нюрнберга дозволяє отримати навички міжнародного спілкування, відчувати свою самодостатність.

У школі створені всі умови для якісного навчання, виховання та творчого розвитку особистості учнів. Учнівські проекти, участь у конкурсах, турнірах, учнівське самоврядування сприяють формуванню престижності школи.

Є в педагогічному колективі ті, хто працює в школі не одне десятиріччя:
Гудзенко І.Ю., Давиденко Т.П., Дрозд Л.В.,  Лінник І.О., Магомедова Л.М., Макаренко І.П., Сахновська І.В., Старченко Т.І.,  Уколова Т.О., Філатова Г.П.

Перший директор - Чечельницький Герасим Логвинович, який очолив школу в 1943 році, і ті, хто прийняв естафету керівництва:

• Бурлакова Олександра Андріївна
  • Сидорович Іван Герасимович