Міжнародні молодіжні дебати „Jugend debattiert international"

Про проект
Міжнародні молодіжні дебати сприяють розвитку у молодих людей навичок переконливо і зі знанням справи представляти свої погляди і позиції німецькою мовою як іноземною. Проект закріплює роль дебатів як засобу демократичної полеміки та підтримує активне вивчення мов у Європі. Зміст конкурсу полягає в дебатуванні німецькою мовою на теми з галузей шкільного повсякдення, засад права і прав людини, історії (особливо опрацювання історичного досвіду несправедливості) та Європи.

Тренування та конкурс
Конкурсу передує навчальна стадія тривалістю декілька місяців, де за чіткою програмою школярі готуються до дебатів і опрацьовують зміст важливих питань. Розпочинаючись шкільними і регіональними змаганнями, конкурс продовжується півфіналом та зрештою національним фіналом. Учасники з кожної країни, які посіли перше і друге місце, проходять у міжнародний фінал, який кожного року відбувається восени в різних країнах учасниках проекту.

Для учнів та школярів
В конкурсі беруть участь приблизно 2500 учнів з 150 шкіл Білорусії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Росії, Словаччини, Словенії, Чехії та України. До участі допускаються учні починаючи з 10 класу та їх вчителі.

Партнери проекту
„Jugend debattiert international – конкурс серед країн Центральної та Східної Європи» - це проект Ґете-Інституту, Фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє», Благодійного фонду «Герті» та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном.

2022/2023 навчальний рік

23 березня учень 10-А класу Соколов Артем взяв участь у регіональному етапі конкурсу.

2021/2022 навчальний рік

9 червня учениця 11-А класу Крапівіна Анастасія взяла участь у конкурсі та стала півфіналісткою. Вітаємо!!!

Учениці 10-А класу Крапівіна Анастасія та Білоус Анастасія взяли участь у підготовчому тренінгу "Jugend debattiert", що проходив онлайн. Тренінг провів Адріан Стогній, переможець минулорічних дебатів.

30.09.2021 року відбувся міжнародний фінал дебатів на тему

„Sollen Regierungschefs nur einmal wiedergewählt werden dürfen?“

Наші учні спостерігали за перебігом дебатів онлайн.

Фіналістка всеукраїнського етапу конкурсу Молодіжних дебатів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі "Jugend debattiert"

Влада Матісс, учениця 11-А класу, отримала подарунки від організатора молодіжних дебатів Goethe Institut в Україні

2020/2021 рік

13.05.2021

Учениця 10-А класу Матісс Влада блискуче виступила у півфіналі всеукраїнського етапу конкурсу Молодіжних дебатів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі "Jugend debattiert" та вийшла у фінал конкурсу! Вітаємо!

10-12.05.2021 учениця 10-А класу Матісс Влада бере участь в онлайн тренінгу переможців конкурсу Молодіжних дебатів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі "Jugend debаttiert".

17.03.2021 2 учнів 10-А класу взяли участь у регіональному етапі конкурсу Молодіжних дебатів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі "Jugend debаttiert". Одна учениця вийшла у півфінал конкурсу, який відбудеться в травні у Києві.

13.02.2021 у школі пройшов тренінг для учнів, що візьмуть участь у відбірковому етапі для участі в конкурсі

04.02.2021 учитель німецької мови, керівник дебатного клубу Калініна О.Б. взяла участь у

міжнародному онлайн тренінгу суддівського складу дебатів

10.09.2020 Вперше нацональний півфінал Молодіжних дебатів в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі
пройшов в Україні в форматі онлайн. 8 учнів з українських PASCH-шкіл дебатували сьогодні про запровадження в програму навчальних закладів обов’язкового стажування за кордоном. Серед них наша одинадцятикласниця Погорєлова Єлизавета.
До суддівської команди долучилася вчитель німецької мови Калініна Ольга Борисівна.

2019/2020 рік

Hier ist das Resultat...