Соціальний педагог

Ласкаво просимо на сторінку соціального педагога!

Авдашкова Альона Ігорівна

Понеділок-п'ятниця з 08.00-14.30

Перерва - 12.30-13.00

Графік консультацій
Вівторок              13.00-14.30
Четвер                13.00-14.30

(Приєднатися до консультації можна за посиланням https://us04web.zoom.us/j/72149256941?pwd=8cfPu7J9Lbd9oOoW5ehJklPalJOgxl.1 )

Для зв'язку із соціальним педагогом звертитися у приватні повідомленння шкільних соціальних мереж:

1. дірект - https://www.instagram.com/khl_134/

2. месенджер - https://www.facebook.com/sch134

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :

- Нацполіція 102;

- Офіс Генерального прокурора:
   за телефоном 0 800 507 001;
   за телефоном 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
   через сайт https://www.warcrimes.gov.ua;
   через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot;
   електронною поштою [email protected];

- Урядова гаряча лінія 15 47;

На Національних гарячих лініях Громадської правозахисної організації «Ла Страда-Україна» можна отримати психологічну, правову, інформаційну допомогу, а також супровід постраждалих від сексуального насильства:

- Національна гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)
- Telegram CHL116111
- Instagram childhotline_ua
- Facebook childhotline.ukraine

Перед розумом треба схиляти голову, а перед добрим серцем – стати на коліна. (Гете)

Наше суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог. Адже професія ця з’явилася в нас порівняно недавно – тільки років десять тому таку спеціальність почали впроваджувати у свої навчальні плани провідні вищі навчальні заклади України, а в школах, сиротинцях, інтернатах, притулках для неповнолітніх та навіть у ВНЗ таких працівників наразі замінюють психологи. Хоча соціальний педагог у перехідний період постійних суспільних та затяжної культурної кризи є вельми потрібним, особливо для роботи з іще несформованою молоддю та дітьми, на долях яких ці процеси відбиваються, напевне, найтяжче.

Найчастіше соціального педагога плутають або з соціальним працівником, або з професійним психологом. Без сумніву, ці професії пов’язані між собою, адже серед академічних дисциплін соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси як одної, так і другої. Проте якщо соціальний працівник у рамках роботи в якійсь із соціальних служб допомагає малозабезпеченим та малозахищеним верствам населення вирішувати соціальні проблеми – наприклад, отримати якийсь вид матеріальної допомоги тощо, то соціальний педагог насамперед виховує вміння не падати духом, вчить людей самим бачити вихід із складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися як з психологічними, так і з соціальними негараздами у своєму житті. Поряд із тим, психолог більше зорієнтований на ваш внутрішній світ, тоді як соціальний педагог обов’язково намагатиметься допомогти вам соціалізуватися, тобто самореалізуватися, не випадаючи за межі суспільства, знайти у ньому своє місце й водночас бути корисним для інших.

Вважається, що, як і деякі інші, ця професія прийшла до нас із Заходу. Та й справді, досвід західних сусідів у цій сфері дуже цінний, адже там цим серйозно займаються вже кілька десятиліть. Приміром, у Ягеллонському університеті сусідньої Польщі соціальна педагогіка як дисципліна розвинута настільки, що вже поділена на багато вузьких спеціалізацій, які відповідають найгострішим запитам суспільства.

Проте насправді форми такої діяльності існували й у нас — у вигляді соціальної допомоги. Про неї відомо ще з часів Київської Русі, пізніше вона була частиною діяльності братств. Зрештою, прикладом власне соціально-педагогічної роботи можна вважати служіння Сестер-Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові під проводом блаженної Йосафати Гордашевської. Отож, історично соціальна педагогіка не є чужинкою на українській землі.